Holistická masáž pre zdravie tela i duše

Holistická masáž pre zdravie tela i duše
Náš život je neraz veľmi hektický a rýchly. Sme unavení, podráždení a nevieme sa tešiť z toho pekného, čo je okolo nás. Trápia nás rôzne zdravotné problémy a niekedy si nedokážeme pomôcť , Holistická masáž vám pomôže dosiahnuť pokoj na telesnej a aj duševnej úrovni.

Holistická medicína má čoraz viac priaznivcov nielen vo svete, ale aj u nás. Myslíte si, že naše zdravie je iba fyzickou záležitosťou? Holistická medicína tvrdí opak a predpokladá, že za našimi chorobami stoja fyzické i duchovné predpoklady. Telo aj myseľ sú rovnako dôležité a bez seba nedokážu fungovať. Dôležité je sústrediť sa na človeka ako na celok. Jednou z výborných metód regenerácie fyzických aj psychických síl je jednoznačne holistická masáž.

Aká je holistická masáž?
Mohli by sme ju označiť ako spôsob manipulácie s ľudským telom s cieľom prinavrátiť človeku pokoj a šťastie. Podľa rôznych filozofií nám v tele prúdi vitálna energia prostredníctvom energetických centier. Masáž v týchto energetických centier obnovuje rovnováhu. Holistický cieľ sa nezameriava len na zdravie určitej časti tela ako masáž chrbta alebo krku. Pôsobí na telo ako na celok, ktorý sa skladá z psychologických, emocionálnych a fyzických zložiek. Pri holistickej masáži sa pracuje s vizualizáciou, vďaka čomu dochádza odblokovaniu – spracovaniu starých vzorcov.

Masáž má niekoľko etáp
Holistickú masáž vykonávajú vyškolení maséri/terapeuti, ktorí sa pred masážou oboznámia s potrebami primajúceho a podľa toho zvolia individuálny postup holistickej masáži. Masíér využíva silu rastlinných a éterických olejov. Keďže jej cieľom je fyzická a psychická pohoda, prebieha v príjemnom a pokojnom prostredí. Dôležité je teplo a mäkké svetlá, aby sa primajúci cítil uvoľnene a dobre. Začne sa úvodným rituálom na navodenie dôvery. Masér/terapeut opatrne narába s telom a a vzniká harmonické spojenie tela a duše. Pohyby maséra sú pomalšie a vedomé. Masíruje sa celé telo v smere zhora na dol od korienku vlasou až ku končeku prstov. Dôležitá je hlboká súhra medzi masérom a masírovaným. Vzniká tu pocit dôvery, pohody, pokoja a radosti.

Čo môžete od masáže očakávať?
Holistická masáž má cieľ jasný – dosiahnuť blaho a zdravie ako celku. Pocítite obnovu vitálnej energie. To ale zďaleka nie je všetko, budete vedieť ľahšie bojovať so stresom a úzkosťou. Výsledkom je uvedomenie si, ako je vaše telo úzko prepojené s dušou. Budete sa lepšie cítiť nielen po fyzickej, ale aj duševnej stránke. Oslovila vás táto jedinečná masáž? Nevahajte a obiednajte sa na úvodné spoznanie Holistickej masáži. https://tantrasecrets.sk/ritualne-masaze/holisticka-masaz/

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.