Moja cesta tantrickeho poznania

meditaciaMoja cesta k tantre

Tantra je cesta, ktorá vedie k láske k sebe samému a k uvedomeniu si seba samého. Táto cesta je pre každého jedinca niečo špeciálne a jedinečné, a to isté platí aj pre každý príbeh o takejto ceste. Veľa ľudí sa s tantrickou tematikou stretne len náhodne – ich príbehy sú len o tom, ako boli týmto spôsobom masírovaní, niektoré ale pokračujú hlbšie a trvajú celý život. Môj príbeh, a s ním aj cesta tantrického učenia začala nečakane, a kým som ju plne prijala a naučila sa po nej kráčať, tak to nejakú dobu trvalo.

Už v mladom veku som opustila domáce hniezdo a začala hľadať prácu a miesto pre život, neskôr ma rodinné záležitosti priviedli do Žiliny. Prvotný podnet čo sa týka tantry a tantrických masáží prišiel v čase, kedy som bola na dne a nevedela som ako ďalej. Moja známa mi povedala, že mám to správne vyžarovanie, potrebné pre každého, kto sa rozhodne vydať touto cestou, a že by som sa hodila na tantrickú masérku. O tantre som v tom čase nevedela prakticky nič a myslela som si, že ide len o určitý druh masáže. Nikdy pred tým som však žiadnu masáž nevyskúšala a sedenie u kaderníčky či nechtárky mi pripadalo strašne otravné.

Nemala som však čo stratiť, tak som si našla tantrický kurz ktorý sa konal cez víkend v Českej republike – priznám sa, že som sa prihlásila bez bližšieho naštudovania toho, ako bude všetko prebiehať – a podujala sa na túto prvú časť mojej dlhej cesty k tantrickému poznaniu.

Kurzu sa zúčastnilo cca 40 ľudí – muži, ženy, dokonca aj páry, k tomu ešte dvaja lektori(muž, žena a ich pomocníci). Čo som si vtedy neuvedomovala bolo to, že všetci účastníci už nejaké tie znalosti a skúsenosti s tantrou majú, a že tento kurz je práve pre nich a nie pre mňa ako „nevedomú“(to bolo tým, že som nečítala celý popis kurzu). O to väčšie bolo moje prekvapenie keď kurz začal, a ja som sa teda konečne prvýkrát dozvedela čo vlastne tantra je, aká filozofia sa za ňou ukrýva a ako taká tantrická masáž prebieha.

Necítila som sa úplne vo svojej koži – miesto kurzu, samotná izba a ostatní účastníci, ktorí boli predo mnou o toľko popredu mi na príjemných pocitoch nepridali, a z toho čo som videla, som ako mladé dievča bola dosť vyvedená z miery. Na kurze nikto síce nemusel robiť, ani nechať si robiť nič, čo by mu bolo proti srsti, ale aj napriek tomu ma úvodný večer plný zoznamovania, „nariadených“ objatí a zvláštnych tanečných cvičení veľmi nenadchol, a nebyť toho, že so skupinou, do ktorej ma lektori zadelili, som si veľmi dobre sadla, tak by som hneď na druhý deň ráno odišla. Rozhodla som sa však vytrvať a počkať s konečným rozhodnutím až na koniec kurzu.

Pri predošlých cvičeniach som sa zdráhala a skôr som sa vydesene pozerala čo sa deje okolo mňa. Nechápala som ako môžu byť ostatní účastníci tak bezprostredne šťastní a užívať si tanec, smiech a všetko ostatné. Po cvičení prišlo na masáž, ale ja som sa nejako extra dotýkať prijímajúceho nechcela, moje dotyky boli letmé a skôr v oblasti končatín ako kdekoľvek inde. Bolo to jednoducho veľmi zvláštne dotýkať sa cudzej osoby a ešte tak dlho! Takže keď došiel v posledný deň rad na mňa prijímať masáž, nebolo mi všetko jedno. Išlo o takzvanú „šesť-ručnú“ masáž, pri ktorej vás masíruje – ako inak – 6 rúk, t. j. 3 ľudia. Pri predstave byť masírovaná tromi nahými ľudmi a sama pri tom byť nahá, som sa z nesmierneho pocitu hanby rozhodla zostať aspoň čiastočne oblečená a vymedziť „oblasti“ na mojom tele, na ktorých som si neželala byť masírovaná. Čo nasledovalo bolo rozhodne zaujímavým zážitkom, najmä kvôli skutočnosti, že sa mi v dôsledku masáže spustila menštruácia, ktorú som kvôli zdravotným problémom nedostávala už od môjho prvého sexuálneho zážitku.

Zostala som šokovaná z toho, čo sa to so mnou deje, úplne ma to rozobralo a nevedela som sa dočkať toho, kým prídem domov. Celú skúsenosť z kurzu som sama v sebe uzavrela ako jednorázovú záležitosť a povedala si, že už nikdy viac. Kamarátke, ktorá mi tento smer poradila, som vynadala a vrátila sa k hľadaniu „normálnej“ práce.

Na moje obrovské prekvapenie som o mesiac dostala menštruáciu znovu, o mesiac znovu a o ďalší taktiež, dokonca úplne bez bolestí, ktoré ju v mojom útlom veku zvykli sprevádzať. Začala som si dávať dve a dve dokopy a pochopila som, že počas víkendu tantrického kurzu sa niečo vo mne zmenilo, a že sa to netýka iba môjho zdravia, ale aj môjho vnútorného rozpoloženia. Povedala som si, že skúsim ešte jeden kurz, zameraný na tantra masáže, a keďže som mala voči nim úplne nový prístup(pozorne som si tentokrát prečítala všetko ohľadom kurzu, a aj naštudovala odbornú literatúru), tak niečo zapadlo na správne miesto a ďalšieho pol roka som strávila chodením po rozličných tantrických, ale aj iných masérskych kurzoch.

V tej dobe mi už bola diagnostikovaná rakovina krčku maternice, mala som ísť aj na operáciu, ale po jednom z tantrických výcvikov, ktoré som navštívila mi akoby zázrakom bolo pri ďalšom teste povedané, že som úplne zdravá! Odvtedy prešlo už pár rokov a žiadne príznaky sa nevrátili.

Od toho okamžiku som sa začala tantrickým masážam a ich účinkom venovať naplno a po čase som dostala ponuku do jedného tantra salónu v Salzburgu. Práca ma bavila, podmienky boli fajn, mňa však stále ťahalo ďalej a nechcela som večne robiť pre niekoho iného, a tak som sa rozhodla otvoriť si vlastný salón – tá myšlienka tu bola vlastne už v čase, keď som išla na prvý kurz.

V Salzburgu a v susednom Nemecku som nemala šťastie na vhodné priestory, okrem toho hrali rolu aj iné problémy, ako napríklad miestne zákony a nariadenia, až som sa nakoniec vrátila do Žiliny, že skúsim šťastie tam. Videla som niekoľko priestorov a každý z nich mal samozrejme nejakú vadu, či už sme sa nezhodli s majiteľom na cene alebo miesto, kde priestory boli, nebolo vôbec ideálne. V tomto čase ma moje odhodlanie trošku opustilo, dokonca som zvažovala celú myšlienku na vlastný salón zahodiť. Ale Vesmír prehovoril opäť skrz moju kamošku, ktorá ma dokopala k dohode, aby som hľadaniu priestorov dala ešte šancu počas najbližších dvoch týždňov a až potom nech sa rozhodnem. Pošťastilo sa, a mne sa podarilo nájsť priestor, ktorý bol presne podľa mojich predstáv – na prízemí, blízko centra, ale zároveň nie úplne na očiach – s ktorým som okamžite cítila spojenie. Návšteva Feng Shui majstra, ktorý celý priestor veľmi dobre ohodnotil a pomohol mi ho upraviť do najlepšej podoby, mi tento môj pocit len potvrdila.

Ako to už chodí, rozbiehanie vlastného podnikania sprevádzali ešte mnohé ďalšie problémy, najmä hľadanie ďalších masérov a masérok. Môj partner a aj kamoška, vďaka ktorej som sa pôvodne na túto cestu vydala(a medzičasom jej dala samozrejme za pravdu) ma našťastie počas tohto obdobia veľmi podporovali, a ani som sa nenazdala a salón bol otvorený.

Tantra sa tak stala plnohodnotnou súčasťou môjho života, a ja chcem vďaka nej dať ľudom možnosť objavovať v sebe ich potenciál, odstraňovať rôzne zábrany a traumy, pomáhať im ako len môžem. Každý máme ťažké obdobia, ja si ale aj napriek tomu žijem svoj sen, a o tento dar sa chcem podeliť aj s ostatnými. Moja cesta ani zďaleka neskončila pri otvorení prvého vlastného salónu, naopak – vtedy sa práveže rozbehla naplno. O tom a aj ako vznikol nazov salonu TantraSecrets si už však povieme nabudúce.

 

  1. Alexander Kováč píše:

    Prajem veľa uspechou k naplneniu ďalších projektov

  2. Emily píše:

    Odporúčam budete v dobrých rukách

  3. Emily píše:

    Krásne Julka len rak ďalej si super odporúčam budete v dobrých rukách

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.