Sila vedomého dotyku

tantrasecrets.skTantra secrets Vám prináša článok : Sila vedomého dotyku.

Mnohí z nás si to neuvedomujú ale vedomý dotyk nás sprevádza už od nášho času stráveného v matkinom lone. Nežne si hladila bruško a láskyplne na nás myslela ako na svoj najväčší poklad. To je náš prvý vedomý dotyk. Mohli sme spolu s ňou zdieľať pocity radosti, smútku a nádeje. Prostredníctvom dotykov dávame ľudom okolo nás vedieť , že ich máme radi, milujeme ich. Či už sú to dotyky jemné, bozky zamilovaných alebo energetické dotyky rozdávajúce hlboké porozumenie, lásku, uzdravenie. Spomeňte si ako vás naštartuje k lepším výkonom obyčajné potľapkanie po pleci alebo tesné objatie, s niekým koho milujeme. Pri pohladení máme všetci tendenciu sa začať usmievať a rozdávať radosť ďalej bezprostredne. Nie je to nič zvláštne, pretože práve vďaka tomuto jednoduchému činu sa nám vyplavuje hormón šťastia –oxytocín. Dotyky upokojujú, navodzujú pocit bezpečia a vyvolávajú u človeka pocit, že je pre niekoho potrebný a dôležitý. Dotyky predlžujú život, posilňujú srdce a celkovú imunitu človeka, zvyšujú tvorbu sexuálnych hormónov a človek sa po nich cíti šťastnejšie. Hlavne práve nedostatku láskyplných vedomých dotykov je vyhľadávaná tantrická masáž. Tam sa na vás nikto nepozerá kto ste, čo ste ale akceptujú vás práve takých akými ste v hĺbke duše.

Druhy dotykov využívané v tantrickej masáži

Hlavnou zložkou tantrickej masáže sú práve vedomé dotyky. Sprevádzajú vás celou masážou od začiatku až po koniec. Prečo sa kladie taký dôraz na  vedomý dotyk? V dnešnej dobe uprednostňujeme rýchlu a efektívnu komunikáciu s nikým sa nám nechce babrať. Spomeňte si kedy naposledy ste niekoho s láskou objali? Kedy ste dali svojej žene bozk na rozlúčku keď ste odchádzali do práce? Dotyky sa pomaly vytrácajú a omedzujú sa na dotyky v spálni za zatvorenými dverami. Ale prečo si lásku neprejavovať stále? Ľudia čo sa pohybujú v tantrickej sfére vedia aké dôležité sú dotyky. V masáži sa používa niekoľko druhov dotykov od jemných až po dynamické , ktoré vám rozprúdia energiu celým telom. Prostredníctvom prírodných rukavíc, pávích pierok a horúcich uteráčikov vás dokážu šikovné ruky masérov/k priviesť na vyšší stupeň bytia vás samého. Vraví sa , že láska ide cez žalúdok , ale dotyku sú podľa mňa rovnako dôležité pretože vám nezaplnia len žalúdok ale aj srdce šťastím a radosťou.

 Liečivé umenie dotyku

Nie je dotyk ako dotyk to mi dá za pravdu asi väčšina z vás. Preto by sme sa mali pozorne zamýšľať nad tým komu sa zveríme do rúk a necháme ich aby sa nás dotýkali. Dôležité je takisto to ako ten dotyk vnímate vy sami. Najideálnejšie je keď dotyk okrem úľavy tela prináša aj úľavu na duši a pomáha liečiť naše vnútro. Prostredníctvom maséra/terapeuta v špecializovanom tantrickom salóne dokáže vedomý dotyk robiť zázraky. Prostredníctvom cieleného dotyku dokáže masér/terapeut liečiť naše jazvy na duši a tele, dokáže nás zbaviť strachu, bolesti. A to nielen krátkodobo. Samozrejme, že to nie je otázka jediného pohladenia po pleci. Cielené zameranie problému a jeho následné liečenie je dlhodobejší proces ale nie nekonečný. Prečo teda nevyužiť k liečeniu niečo také prirodzené ako je dotyk? Práca s vedomým dotykom dokáže byť veľmi silným zážitkom.  https://tantrasecrets.sk/

 

1 Ping-y/Trackback-y pre "Sila vedomého dotyku"

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.