Vráťte hravosť do vášho vzťahu – Časť prvá

Párová masážSex je dôležitou súčasťou našich životov ako ľudí, aj ako partnerov. Nanešťastie sa veľakrát stáva, že o ňom príliš rozmýšľame a stresujeme namiesto toho, aby sme si ho vychutnávali. Hodnotenie samého seba a premýšľanie nad tým „správnym“ spôsobom ako čo robiť môže z nášho sexuálneho života veľmi ľahko vysať všetku zábavu a potešenie. Ak ste sa v predošlých vetách našli, čítajte ďalej pre rady ako pomocou hravosti vrátiť do vášho vzťahu a spálne iskru.

 

Hravosť medzi partnermi sa môže prejavovať v mnohých formách a každý si ju vysvetlí inak, ide ale vo svojej podstate o to, ubrať trochu na vážnosti v sexe a vo vzťahu, odľahčiť napätie a odstrániť rozličné, stresom vyvolané bloky.  V prvej časti tejto série sa pozrieme na hravosť v pravom slova zmysle, takpovediac „detskú“ hravosť, ktorá je vo väčšine prípadov v podstate nevinná.

 

  1. Hrajte sa s partnerom

Nemám nevyhnutne na mysli hračky pre dospelých(aj keď pre niekoho to určite bude to pravé), skôr skutočne hranie sa, či už naháňačku, schovávačku alebo obyčajnú vankúšovú vojnu, jednoducho popustite uzdu vášmu vnútornému dieťaťu a pripomeňte si s partnerom na chvíľu bezstarostné obdobie detstva. Zahrajte si „fľašu“, „pravdu/odvahu“ alebo akúkoľvek inú hru, pri ktorej máte príležitosť kontaktu s vašou polovičkou. Či už vami zvolenú hru zakončíte maznaním alebo rovno pohlavným stykom nie je podstatné, nový nával energie pocítite rozhodne v oboch prípadoch.

 

  1. Vynechajte nepohodlné a predvídateľné spodné prádlo

Zabudnite občas na všetky predstavy o dokonale zvodných ženách v erotických scénach a doprajte si niečo pohodlnejšie. Partnerove vyťahané tričko alebo obyčajná košeľa(pri troške zručnosti sa dá obviazať ako bezramienkové šaty 😉 ) vedia v mnohých prípadoch pôsobiť oveľa erotickejšie ako podväzkové pásy. Ak predsa len chcete doplniť svoj odev niečim špeciálnym, skúste vášnivé rukavičky pre tantrické masáže, partnera prekvapíte a potešíte zároveň.

 

  1. Flirtujte ako keby ste sa práve spoznali

Pri akejkoľvek každodennej príležitosti flirtujte čo vám dych stačí. Je to zábavné a zmyselné a ak to zaberalo keď ste sa s partnerom spoznali, nie je žiaden dôvod preto, aby to teraz bolo inak. Žmurkajte na seba, prejdite mu po tvári dlaňou, zhrňte jej vlasy za ucho – proste čokoľvek vás napadne. Aj obyčajný zvodný pohľad pri inak bežnej činnosti dokáže vyvolať reakciu a doplniť obom partnerom energiu pre pokračovanie.

 

Nikto nikdy nepovedal, že vzťah a najmä dlhodobý, musí byť „dospelý“ a vážny. Vy a váš partner sa už poznáte, ste si blízki a nemusíte si dávať pozor na každý pohyb alebo slovo. Puste opatrnosť do vetra a nahraďte ju hravosťou, ktorá dokáže aj pri menších dávkach spraviť obrovský rozdiel. Nemusíte denne venovať niekoľko hodín všetkým týmto odporúčaniam. Stačí aj 10 minút vedomej hravosti s partnerom a celý váš deň bude hneď krajší a úplnejší.

 

V ďalšej časti série „Hravosť“ sa pozrieme na aktivity a činnosti, ktorých erotický podtón je značne výraznejší. Ak ovládnete obe tieto formy hravosti s partnerom, nielenže budete prekypovať energiou vy  a váš partner, ale aj váš vzťah samotný. A ak si budete chcieť spoločne dopriať veľmi nevšedný zážitok,   zvážte Rituál tantrickej lásky – tantrickú masáž pre páry, ktorú ponúkame v Tantra Secrets. Tešíme sa na vašu návštevu.

1 Ping-y/Trackback-y pre "Vráťte hravosť do vášho vzťahu – Časť prvá"
  1. […] ‹ Vráťte hravosť do vášho vzťahu – Časť prvá […]

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.