Ako vznikol názov centra Tantrasecrets

 V poslednom článku som písala o svojich začiatkoch – od úplného prvopočiatku, keď mi bola myšlienka vnuknutá, cez moje štúdium tantrických umení, až po otvorenie prvého centra. Čo som však vynechala, bol názov tohto centra, respektíve ako vznikol. Kým teda prejdem k druhej časti môjho príbehu a k tomu ako moja cesta pokračovala, rada by som sa podelila aj o tento príbeh. Výber mena – nech už pre čokoľvek – je totižto veľmi dôležitý a veľmi osobný proces pre každého z nás. Niekedy si lámeme nad tým „správnym“ hlavu cele hodiny, dni aj týždne a dlhšie, no občas sa meno objaví z ničoho nič – samé od seba. Neviete najskôr odkiaľ presne prišlo, ale cítite to.

 

Keď som sa chystala otvoriť svoje prvé Tantra centrum, mala som kopu práce so všeličím možným a samozrejme aj veľa myšlienok a nápadov ohľadom vhodného a výstižného názvu. Chcela som, aby v ňom figurovalo slovo Tantra, ale okrem toho som nemala žiadnu bližšiu predstavu. Bolo treba myslieť na toľko vecí – zapamätateľnosť a význam, originalita a odlíšenie sa od iných. Okrem vnútorných pocitov, som si uvedomovala aj význam dobrej značky, ktorú ľudia poznajú. Zo všetkých týchto dôvodov som nechcela vo výbere mena pre svoje prvé centrum sama na seba tlačiť a tiež som si chcela vypočuť názory iných.

 

V tej dobe som v rámci a aj mimo mojich štúdií čítala veľa kníh – životopisov, odbornej literatúry o tantrických, ale aj iných témach a mnohé diela venované rozvoju seba samého. Medzi nimi som natrafila na knižku Tajomstvo, z angl. originálu „The Secret“. Táto knižka zožala svojho času veľkú slávu, bol k nej natočený film, napísaných niekoľko rozšírených diel zameraných na jej konkrétne časti a mnoho ďalších diel bolo ňou inšpirovaných. Tajomstvo rozvíja staro-nový filozofický smer pozitívnej a negatívnej energie, manipulácie s týmito energiami a ich účinky na naše životy. Nebudem tu zdĺhavo vysvetľovať jednotlivé princípy tejto filozofie, väčšina z vás ju pozná, tým ostatným knižku vrelo odporúčam. Vysvetlím iba je základnú myšlienku a to tú, že všetko čo si v sebe nosíme a všetko čo vysielame do okolia sa nám vracia takou istou silou a nábojom. Pozitívne myslenie vedie k pozitívnym príležitostiam, zážitkom a priaznivým okolnostiam. Negatívne myslenie a vysielanie spôsobuje a posilňuje všetko zlé, čo sa nám stáva.

 

Nejde o to, či takýmto myšlienkam veríte alebo či im vôbec venujete pozornosť. Vo mne po prečítaní a pochopení týchto slov niečo zapadlo a zrazu som si uvedomila, že presne takto funguje celý môj život. V čase kedy pri mne okrem jednej kamarátky a môjho priateľa takmer nikto nestál, som sa v tejto filozofií našla. V čase kedy ma takmer každý odhováral od mojich zámerov a od môjho poslania, mi Tajomstvo dalo silu pokračovať a nevzdať to. Film som si púšťala pravidelne pred spaním. Dával mi návod ako čerpať útechu a silu aj z toho málo pozitívneho, čoho som vtedy okolo seba mala. Bolo to moje malé „tajomstvo“ so životom samotným.

 

Keď som sa o tieto pocity podelila so svojim priateľom, dospeli sme spoločne k myšlienke nazvať centrum Tantra Secrets – niečo ako vzdanie cti tomuto filozofickému smeru a zároveň ako možnosť obliecť centrum do trošku „záhadného“ plášťa. Akonáhle som ten názov prvý krát vyslovila, cítila som, že je to to pravé a ďalej nad vhodným menom vôbec nestrácala čas ani energiu. Koniec koncov zostávalo toho ešte toľko spraviť. Tajomstvo si s radosťou a veľkou pokorou pozriem hocikedy aj dnes a aj napriek tomu, že ho viem už naspamäť, stále v ňom objavujem viac a viac pravdy a svetla.

 

O pokračovaní mojej cesty sa dozviete v ďalšom článku, v ktorom budem spomínať na to, ako som sa sama začala venovať ponúkaniu kurzov zameraných na rozvoj tela, ducha aj sexuality. Popritom dám aj pár tipov na spestrenie a okorenenie vašich partnerských vzťahov. A čo vy? Čítali ste alebo videli Tajomstvo? Inšpirovalo vás k niečomu väčšiemu, hlbšiemu? Podeľte sa o vaše zážitky a pocity v diskusii pod článkom.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.