TANTRA : UMENIE VEDOMÉHO MILOVANIA

Tantra: umenie vedomého milovania

Lekcie v milovaní z Ďalekého Východu pre dosiahnutie nových výšin sexuálnej intimity.

tantrasecrets.sk

Dvojice, ktoré si chcú udržať lásku a vášeň na celý spoločný život, a ktoré sú otvorené voči novým spôsobom pre obohatenie svojho sexuálneho vzťahu, môžu nájsť niekoľko cenných lekcií v starovekej disciplíne, známej ako tantrický sex. Tantrický životný štýl je odvodený zo série hinduistických kníh, obsahujúcich sexuálne rituály, cvičenia a meditácie. Tieto staroveké knihy boli napísané v podobe dialógu medzi hinduistickým bohom Šívom a jeho ženskou partnerkou, Šakti.

Tantra je duchovný systém a v tantrických učeniach je sexuálna láska posvätná. No ciele tantry sú vznešenejšie a širšie, než len dosahovanie skúsenosti a znalosti v sexe. Najvyšším cieľom je spojenie a jednota s Bohom, kozmickým vedomím, či ako si tú vyššiu silu nazvete vy sami. Tantra môže pozdvihnúť vzťah páru na úroveň umenia; hovoríme o nej ako o umení vedomého milovania. Nasledujúci text ponúka niekoľko základných princípov a cvičení v tantrickom sexe – kroky, ktorými sa môžu všetci milenci riadiť pri ich tanci lásky.

Tanec lásky

Srdcom vedomého milovania je sústreďovanie našej mysle na nášho partnera a podporovanie vzťahu. Preto je akt lásky vykonávaný celkom doslovne s meditáciou, ktorá mu predchádza. Vedomí milenci si rituálne vymedzia čas pre milostné schôdzky. Pripravia sa mentálne na svoje milovanie a pripravia si miesto, aby si zaistili súkromie a pohodlie. Vykúpu sa a pripravia si telá na rozkoš a potešenie druhého. Pri tanci lásky má každý krok dva aspekty, prijímajúci jin a aktívny jang. A každý krok má sedem stupňov alebo úrovní vyjadrenia, od najpomalšieho a najjemnejšieho či najjinovejšieho, až po najrýchlejšie a najpevnejšie či najjangovejšie. Táto predstava jin/jang je skutočným základom, na ktorom tanec lásky stúpa k jeho úžasným výšinám.

Ďalším dôležitým prvkom tantrického sexu je predstava čakier či kotúčov energie, ktoré zodpovedajú špecifickým oblastiam tela – základni chrbtice, genitáliám, miestu za pupkom, srdcu, hrdlu, miestu medzi obočím a na korune hlavy. Každá zo siedmich čakier reprezentuje odlišnú prirodzenú ľudskú túžbu: vlastniť, kopulovať, dosahovať, milovať, komunikovať, rozumieť, a napokon, vzostúpiť – prekonať seba dotknutím sa Boha. Tantrická cesta využíva tieto prirodzené pudenia u mužov i žien ako základ pre utvorenie nepretržite vášnivého milujúceho vzťahu.

dvojicaKrok prvý: bozky

dvojica Bozky môžu mať podobu povrchného letmého bozku na líce, až po hlboký, dušou pohnúci zážitok. Bozkávanie je obzvlášť odporúčané na sedem energetických centier, vpredu i vzadu, rovnako ako na akúkoľvek inú časť tela. Bozky by mali mať intenzitu sedemstupňového rozsahu vyjadrenia, od jin po jang, od najjemnejšieho po najpevnejší, a od najplytkejšieho po najhlbší.

Existuje päť základných metód pre bozkávanie na ústa, a možno ich tiež použiť na akúkoľvek inú časť tela. Bozkávanie perami je technika, ktorú partneri používajú na kontaktovanie mäkkého, vlhkého vnútra dolnej i hornej pery toho druhého, ako aj suchšieho, drsnejšieho vonkajšku pier. Ochutnávanie používa jazyk na lízanie pier milenca, na dotýkanie sa vnútra líc, skúmanie podnebia úst alebo na maznanie sa s jazykom milého. Milostné uhryznutia sú malé pohryzenia na vnútro alebo vonkajšok pier druhého. Sanie a fúkavé bozky sú druhom nádychu a výdychu na pery milenca alebo na oblasti čakier a tiež na kožu.

Obzvlášť mocný bozk je známy ako bozk hornej pery. Váš milenec jemne saje vašu hornú peru, pomocou jazyka a pier, ktorými priťahuje frenulum, ktoré sa ťahá od vnútra hornej pery ku bodu na ďasnách, priamo nad dvomi prednými zubami. Ako váš partner saje vašu hornú peru, vy sajete partnerovu dolnú peru, vizualizujúc si jemný kanál, ktorý prebieha od frenula k vášmu klitorisu. Akonáhle sa tento kanál otvorí ako vodič pre sexuálnu energiu, môžete zažiť hlbokú klitorálnu stimuláciu, dokonca aj orgazmus, len zo samotného bozku.

Prijímanie bozkov je rovnako dôležité ako ich dávanie. Pamätajte si, že pri vedomom milovaní si partneri nepretržite vymieňajú role ako aktívni a prijímajúci milenci, a z toho vyplýva, že aj vy sa delíte rovnako o tieto role.

Krok druhý: vedomý dotyk

Dotýkanie sa možno nazvať bozkávaním rukami. Ak si viete predstaviť energetický tok, vychádzajúci z vašich rúk a prstov, keď sa dotýkate druhého človeka, budete sa vedieť spojiť na hlbšej energetickej úrovni. Dotýkajte sa svojho partnera všade, najmä na siedmich čakrických centrách. Zapojte sedem úrovní rýchlosti a tlaku, od najjinovejšieho alebo najpomalšieho a najľahšieho, ledva sa obtierajúceho o kožu vášho milého, až po najjangovejší či najsilnejší a najrýchlejší dotyk. Striedajte jinové a jangové pohladenia, ako aj typy dotykov.

Statický dotyk sa vykonáva položením oboch rúk na vášho partnera a ich nehýbaním. Ako ležia vaše ruky nepohnuto, vedomo usmerňujete a vediete energiu z vašej pravej ruky do vášho milého a cez neho, potom ju príjmete späť do ruky ľavej. Pohybujúci sa dotyk putuje krátkymi alebo dlhými pohladeniami po koži alebo nasleduje špecifické vzory (kruhy, špirály, trojuholníky, kríže a pod.). Stískanie zahŕňa hnietivý dotyk a jemné štipkanie. Škrabanie nechtami či končekmi prstov, podobne ako milostné uhryznutia, je zvyčajne preferované viac jinové než jangové, kde väčšina párov uprednostňuje maximálny stupeň päť. Ťapkanie môže vybudiť veľkú vášeň a očividne existujú určité časti tela, ktoré sú vhodnejšie na prijímanie tohto druhu dotyku, než iné. No opäť, uvedomujte si partnerovu hladinu tolerancie. Tantra nepodporuje a nepropaguje masochizmus či sadizmus, keďže je to tanec a nie boj.

Je aj ďalší jinový a jangový aspekt dotýkania sa. Ako svojím dotykom poskytujete partnerovi rozkoš, takisto prijímate zmyslovú rozkoš z kontaktu. Považujte to za druhú stranu dotyku, vychutnávajúc si pocit kože vášho milého pod vašou rukou, jej štruktúru, jej mäkkosť či tvrdosť, jej teplo a energiu, ktorú vyžaruje. Vaša ruka, aktívna v dotýkaní sa, je rovnako vnímavá ako cítiaca.

Znova, tieto rozličné spôsoby dotyku si vyžadujú vedomú účasť oboch partnerov ako dávajúcich aj prijímajúcich. Napríklad, keď muž poskytuje dlhé, hladké pohladenia dlaňou svojej ruky na chrbáte svojej milej, nadol až ku jej zadočku, stisne jej zadok a pokračuje ďalej nadol po jej stehnách tým najjemnejším dotykom končekmi svojich prstov, vedome sa snaží vzbudiť jej vášeň – jej Šakti, alebo sexuálnu elektrickosť – svojím dotykom. No bez ohľadu na tom, aká dobrá je jeho technika či aké milujúce je jeho pohladenie, ak ona nie je vedome vnímavá a neprijíma, alebo ak je milióny kilometrov „vzdialená“, nestane sa nič. Príjemca si musí uvedomovať ponúkaný dar, keď ho dávajúci dáva, pretože napokon je to myseľ, čo usmerňuje a vedie dotyk, a je to myseľ, čo ho prijíma.

Krok tretí: tisíc a jeden pohyb

Pri popisovaní krokov pri tanci lásky je užitočné komunikovať používaním slov s pozitívnou spirituálnou konotáciou. Tantrici používajú na opis mužských a ženských genitálií staré sanskritské slová: lingam pre mužský pohlavný orgán, čo doslova znamená „svetelný prút“, alebo orgán Boha, a výraz jóni, označujúci ženské genitálie, doslova prekladané ako „posvätný priestor“. Ak je dotyk spôsobom milovania ruky, a bozkávanie je spôsobom milovania úst, pohyb panvy je spôsob, akým lásku preukazujú lingam a jóni. Nazývame to tisíc a jeden pohyb, pretože v tantrických textoch číslo 1001 značí nekonečno. Táto časť tanca nie je len pre mužov, pretože zatiaľ čo je to ich orgán, čo tancuje, je to jej jóni, s čím tancuje. Pri tomto aspekte tanca lásky, tak ako aj u všetkých ostatných, sa partneri pri vedení striedajú.

Tak ako kroky tanca lásky dotýkania a bozkávania majú pestrý počet jinových a jangových prejavov, platí to aj pre tisíc a jeden pohyb. Hoci lingam je počas pohlavného styku jangovým orgánom, musí prejavovať jinovú aj jangovú energiu. Môže prejaviť sedem stupňov, meniac rýchlosť a hĺbku. Najjinovejším prejavom hĺbky u lingamu je ten najplytší – obtieranie sa o vaginálne pysky. Trochu jangovejší prejav prenikne iba o trošku hlbšie, a najjangovejší prejav má podobu najhlbšieho kontaktu.

Dokonca aj nehybnosť môže byť silne jangovou, ak muž používa svoj lingam, zatiaľ čo je vnútri, na pulzovanie, napínanie či pritláčanie. Aj žena sa môže stať expertkou na manipuláciu lingamom pre svoje potešenie, ako aj pre potešenie svojho partnera.Popri sexuálnom pohybe vpred a vzad používajú tantrici tiež krúživé pohyby panvou a pohyby zboka nabok. Tieto variácie sú veľmi príjemné pre oboch partnerov. Pretože nepovzbudzujú ejakuláciu, ako je tomu u typického pohybu vpred a vzad, môžu tieto pohyby pomôcť predĺžiť milovanie.

Uhol vniknutia takisto ovplyvňuje rozkoš. Zmena uhla vniknutia umožňuje lingamu dotknúť sa miest, ktorých sa predtým možno nikdy nedotkol, a jóni to umožňuje zažiť úrovne pociťovania, aké nikdy predtým nepoznala. A nezanedbávajte uhol výstupu, ktorý tiež nemusí byť rovnaký. Popri týchto troch krokov existuje ešte mnoho iných tantrických techník, ktoré môžu zvýšiť sexuálny zážitok.

Dosahovanie nových výšin rozkoše

Aby ste zvýšili dĺžku a silu vášho orgazmu, začnite sa nadychovať (čo najpomalšie) asi v polovici jeho vrcholu. Nárast pocitu vyvrcholenia bude pokračovať tak dlho, ako dlho dokážete udržať nádych. Keď začnete vydychovať, urobte tak čo najhlasitejšie. Naozaj zaspievajte. Nebojte sa, že vás susedia začujú – možno ich inšpirujete. Čo je dôležitejšie, rozsah, sila vašich zvukov ovplyvňuje hĺbku vášho orgazmu. Orgazmus potrvá dovtedy, dokým ho dávate najavo hlasom počas výdychu. S praxou sa muži aj ženy naučia udržiavať orgazmus na dlhšie, než na jeden úplný nádych a výdych – až do štyroch či šiestich, možno aj viac.

Pointou cvičenia je, že ak precvičujete dychové cvičenia na posilnenie svojich pľúc a zlepšenie ich kapacity, budete mať dlhšie orgazmy, pretože sa budete vedieť nadychovať a vydychovať dlhšie.

Tieto orgazmy môžu byť ešte lepšie, ešte dlhšie, než zvyčajne. Keď si zvukom otvoríte piatu – hrdlovú – čakru, môžete obrátiť smer vašej orgazmickej energie, ktorá zvyčajne tiekla nadol, ku druhej čakre, genitáliám. Otvorenie piatej čakry je ako odstránenie závoja z magnetu. U niektorých prípadov, sila „magnetu“ piatej čakry je dosť mocná na to, aby vytiahla vašu orgazmickú energiu až do šiestej čakry, do oblasti „tretieho oka“ medzi obočím, a dokonca aj až do siedmej čakry na vrcholku hlavy, alebo až úplne von z nej. Takéto explozívne javy majú hlboký dopad, telesne i duchovne. Tantrici ich považujú za zážitky, ktoré osvecujú, a vedú ku najvyššiemu tantrickému cieľu jednoty.

Stimulácia posvätného bodu

Podobne ako klitoris, je posvätný bod (bod G) pólom sexuálneho uspokojenia u žien. Hlboko vo vnútri a chránený, dokáže posvätný bod vyvolať najhlbšiu fyzickú a psychickú rozkoš. No pretože je ukrytý tak hlboko vo vnútri, je často schránkou pre ukladanie všetkých možných bolestných vecí, spojených so sexualitou. Ak je toto ten prípad, negatívny náboj tohto bodu môže byť dokoca šokujúci – a je dôležité vedieť to, keď začnete s procesom jeho dráždenia. Ak mala žena so sexom bolestné zážitky, či už emočne, alebo fyzicky, jej prvý kontakt s bodom môže byť nepríjemný a dokonca trochu boľavý. Avšak, ak ona a jej milovaný pomaly a nežne pokračujú, boľavé miesto v nej sa zahojí a s ním sa zahojí aj jej bolestná minulosť.

Pri prvých experimentoch by mal muž začať kontakt s bodom iba s jedným prstom. Navrhujeme prstenník, o ktorom sa vraví, že má afinitu s druhou čakrou (genitáliami), a je menší než ukazovák či prostredník. Vniknúť dovnútra prstom by mal jemne a potom ho zohnúť nahor tak, aby sa prvým kĺbom prsta dotýkal vrchnej steny jóni. Podobným gestom, akým prstom voláme niekoho ku sebe, pritiahne váš partner prst ku vrchnej prednej strane jóni, akoby sa vracal ku klitorisu. Obaja milenci, kdesi počas tohto pohybu vpred – zvyčajne asi niekde uprostred medzi klitorisom a zadnou časťou lonovej kosti, v oblasti prednej steny smerom ku otvoru – dokážu nájsť a rozpoznať posvätný bod.

Srdce posvätného bodu v skutočnosti neleží na stene, ale možno ho cez ňu pocítiť a jeho štruktúra sa líši od hladkého, hodvábneho tkaniva okolo neho. Posvätný bod je na dotyk drsnejší a zbrázdený, alebo hrboľatejší, ako bradavka prsníka, keď je vzrušená, alebo ako tvrdé podnebie úst. Veľkosť posvätného bodu je rôzna, od veľkosti hrášku až po veľkosť paťdesiathaliernika. Pri stimulácii napuchne a v strede sa mierne nadvihne.

Stimulácia posvätného bodu môže vyžadovať väčšiu intenzitu a môže trvať dlhšie, než stimulácia klitorisu. No na začiatku musíte byť extrémne jemní. Cieľom by malo byť nabiť posvätný bod pozitívnou silou, a umožniť jej liečivý či rozkoš prinášajúci dotyk. Žena by sa mala snažiť vôbec nepremýšľať a mala by sa koncentrovať na pocity. Pre ňu je toto totiž skôr zmylovou než mozgovou záležitosťou.

Vytváranie harmónie: meditácia, ktorá vyživuje

Pestujúca meditácia je jednou z najjednoduchších a predsa najhlbších z tantrických tajomstiev pre udržiavanie energie lásky vo vzťahu. Umožňuje párom komunikovať prinajmenšom na troch úrovniach: na vedomej úrovni, koža na kožu; na úrovni dýchania, od dychu k dychu; a na najjemnejšej úrovni, od čakry k čakre. Po určitom čase takáto pravidelná komunikácia vytvára istú synergiu medzi čakrami partnerov.

Páry ležia na svojom ľavom boku spôsobom zvaným „lyžička“ (kvôli toku energií, podľa tantrických textov). Ktokoľvek má pocit, že najviac potrebuje starostlivosť, opateru, podporu, ktokoľvek z nich v ten deň zažil najviac stresu, by mal ležať vo vnútri.

Ako ležíte takto spolu, zavrite si oči a relaxujte. Utíšte si myseľ sústredením sa na hlboké dýchanie. Po chvíli si uvedomte dych svojho partnera. V tejto polohe možno vykonať dve dychové techniky. Prvá, používaná počas prvých pár minút meditácie, sa nazýva harmonizujúci dych. Dvojica sa nadychuje spolu, zadržuje dych spolu, vydychuje spolu a opakuje to takto dokola. Počas tohto harmonizujúceho dýchania partner, ktorý leží vnútri, je prijímajúce telo, a akceptuje energiu cez chrbát a do čakier s každým výdychom a napĺňa sa touto energiou s každým nádychom.

Druhá technika dýchania sa nazýva recipročne nabíjajúci dych. Tentoraz dýcha jeden partner tak, že vdychuje vtedy, keď druhý vydychuje. Počas niekoľkých sekúnd, kedy je dych zadržaný, jeden partner bude zadržiavať v nádychu, kým ten druhý vo výdychu. Pri precvičovaní recipročne nabíjajúceho dychu si uvedomujte energiu, o ktorú sa s vami váš partner delí, ako aj energiu, ktorú vraciate späť.

Než prejdete k čomukoľvek, čo ste si naplánovali na zvyšok dňa, pozrite sa navzájom na seba. Pozrite sa navzájom jeden do druhého. Nehovorte, len uprene hľaďte na tvár svojho partnera, s ktorým sa teraz cítite tak dobre spojení. Všimnite si svetlo, ktoré vyžaruje z očí vášho milého. Toto svetlo je vedľajším produktom meditácie, ktorá vyživuje. Je to svetlo lásky, ktoré prichádza, keď existuje harmónia.

Očný kontakt

U ľudí na Západe je zatváranie očí počas milovania bežnou vecou, ale medzi tantrikami je považované za eliminovanie potenciálu pre vytváranie hlbšieho puta. Zatváranie očí spôsobuje, že nevidíme partnera a vytvára tmu počas toho, čo je zážitok, potenciálne prinášajúci osvietenie. Vedomí milenci by sa mali počas milovania usilovať udržať vzájomný kontakt čo najväčším počtom možných spôsobov a ich oči na to poskytujú snáď najdôležitejší spôsob. Pri tantrickom milovaní sú oči považované za primárny orgán intimity. Nie sú iba bránou, ale aj prostriedkom pre rozširovanie a prijímanie energie, zvlášť zo štvrtej čakry, zo srdca.

Pár ako tím

tao sexu

 

tao sexu Pamätajte si, že najvyšším cieľom tantrických učení je jednota. Sex je jedným z najzákladnejších, príjemných spôsobov dosahovania jednoty, ale princípy tantry možno uplatniť rovnako aj v iných oblastiach života.

Tantrické páry často meditujú spolu. Delia sa o svoje myšlienky, sny, strachy, nádeje a fantázie. Pracujú spolu – môžu mať spoločnú kariéru, tak ako my, alebo môžu spolu umývať riady či spolu pracovať na záhradke, alebo ako tím upratovať garáž. Bez ohľadu na to, akú prácu ako pár vykonávate, spolupráca je úholným kameňom dobrého vzťahu.

Spoločná práca na projekte alebo na pracovisku je symbolom práce na vzťahu – znamená venovanie pozornosti vzťahu, vzdanie mu pocty. Ako spolu pracujete, či už na svetských veciach, alebo na nejakom inšpirovanom kreatívnom podujatí, budete tiež spolu pracovať smerom ku cieľu harmónie, tej medovo sladkej atmosfére, v ktorej láska rastie a vášeň je večným plameňom.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.