Tantra masáže – čo je a aké má účinky?


Tantra masáže Žilina

V súčasnej dobe si pri vyslovení slova Tantra väčšina ľudí predstaví sexualitu a praktiky s ňou spojené. Čo však v sebe toto dávne učenie skrýva v skutočnosti? Áno, základom tantrických učení je práca s intímnou, sexuálnou energiou človeka, je však cestou k objaveniu a poznaniu svojho vnútra, vnútorných pocitov, úcta k túžbam a zmyselnosti. Ani zďaleka teda nie je ohraničená fyzickými aspektami.  Patrí medzi najvýznamnejšie indické tradície, védske učenia v praktickom význame. Je to dávna duchovná náuka, ktoréj zmyslom je objavovanie seba samého, nájdenie cesty k svojmu fyzickému aspektu, duchovnej podstate, zmyslom, či túžbam, pochopeniu života ako takého. Základ Tantry je prijatie života a uctievanie sexuality, ktorú tantrici považujú za životnú silu a cestu k osvieteniu. Je to spôsob vedomého vnímania samého seba, sexuality a spirituality, prežívanie prítomnosti, okamihu tu a teraz bez ohľadu na to, čo a ako sa deje. Je to kult života a prírody, kde nič nie je potlačované. Tantra je prežívaním okamihu tak ako keby mal byť posledným v živote. Esenciou tantry je láska. Láska ako modlitba, otvorenie srdca kde splynú muž a žena v jedno.

Pomocou tantry v sebe opäť prebúdzame detskú hravosť, chuť hrať sa so zmyslami, bez plánovania, organizovania. Nabáda nás k úplnému oddaniu sa prítomnému okamihu, jeho plnému vnímaniu, čoho predpokladom je otvorená a prebudená myseľ.

Tantrické princípy dokážu priniesť odpovede na množstvo otázok, ktoré vyvolávajú partnerské ale aj spoločenské vzťahy. Tantra pracuje so ženským a mužským princípom, ženský princíp je plný energie, lásky a pravdy, mužský plný vedomia, tantra nachádza harmóniu a súzvuk medzi nimi. Mužský element vedomia je usmernením ženského elementu životnej energie.

 Tantra nie je filozofiou ani náboženstvom, hoci učí spojeniu toho čo je dole s tým, čo je hore, čo však v tomto prípade reprezentuje princíp mužský a princíp ženský, ktoré sú zdanlivo v protiklade, avšak cestou tantry sa učíme ako tieto dva princípy prepojiť tak, aby sa navzájom dopĺňali v dokonalej harmónii.

Tantra je vo svojej podstate zážitkom zjednocujúcim telo, dušu a ducha, ukazuje nám duchovnú cestu, ktorá ak je skutočne praktikovaná, umožňuje usmernené rozšírenie vedomia ako cestu k skutočnému a konečnému oslobodeniu ducha.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.